Organizujemy najlepsze imprezy militarne, rekonstrukcja historyczne, trening Lotnictwa Policji, pokazy sprzętu wojskowego i PSP, muzeum maszyn, przejazdy sprzętem militarnym, paintball, koncerty to tylko niektóre z atrakcji jakie zapewniamy!

Najważniejsze zloty w ciągu roku, w których organizowanie jesteśmy zaangażowani to:

Zimowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych ”Fort Marian” w Malechowie

Letni Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłówku

Zlot Militarny M.A.S.H w Skwierzynie

Zlot militarny M.A.S.H. stał się marką naszej miejscowości – Skwierzyny. Liczne pozytywne opinie, które impreza zebrała są dowodem na to, że pomysł okazał się sukcesem.

Trochę historii…

Organizując w 2011 roku pierwszego M.A.S.H.-a, nawiązaliśmy do pomysłu „żywych lekcji historii”. Chcieliśmy stworzyć imprezę, która przedstawiając wydarzenia z przeszłości miasta, zwiększy poczucie przynależności mieszkańców do tych terenów. Dodatkowo za pomysłem przemawiał fakt, że Skwierzyna jest silnie kojarzona z Jednostką Wojskową.

Do udziału w imprezie zaprosiliśmy kolekcjonerów militariów, miłośników fortyfikacji, rekonstruktorów, fanów motoryzacji militarnej oraz pasjonatów historii. Piknikowi towarzyszyły prezentacje sprzętu i pokazy rekonstrukcji historycznej oraz liczne koncerty.

Zachęceni sukcesem zabraliśmy się do pracy. Kolejne edycje w 2012, 2013, 2014 roku trwały już cały weekend. Przybyli mieszkańcy mogli obejrzeć sprzęt wojskowy, zasiąść w czołgu lub transporterze opancerzonym i pod opieką wykwalifikowanych rekonstruktorów przejechać po polu poligonowym. Było to niezapomniane przeżycie zarówno dla starszych jak i młodszych odwiedzających.